BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TEMIZLEME KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek derunin çok önemlidir. Fakat uzun bir çdüzenışma gününden sonrasında, tamburun zarfında kalan beton sertleşerek başarımı ve verimliliği olumsuz etkileyebilir. Korkmayın beton cengâverlar! Özkimsan Endüstri Kimyasalları cephaneliğinizde canlü bir tabanca sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak etkin bir şekilde temizlenmesini araştırıyor, tatbikat sürecini, asayiş hususlarını ve problemsiz ve kapsamlı bir öldürme deneyimi muhtevain yararlı ipuçlarını teferruatlı olarak ele tuzakıyor.

Hasımınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara niçin evet:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun insicamlı dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma standardını ve kıvamını etkileyebilir.
Kalan Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz buzakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve diğer dahili dahişenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara yol hevesliabilir.
Hıfzıssıhha Merakları: çıktı beton bakteri ve vesair mikroorganizmaları çitndırabilir ve makul şekilde temizlenmezse potansiyel dirlik riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Bakımında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin dâhilindeki kurumuş beton sözıntılarını gidermek için özel olarak tasarlanmış konsantre bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün hakkında haber verirken Güvenlik Bili Formuna (SDS) saksıvurmanın yaşamsal önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyasal birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli yararlanma prosedürleri için kapsamlı ilimlar sunar. SDS ayrıca OK-103'ün belli karıştırıcı malzemelerde yahut belli başlı çmerhale koşullarında kullanılmasına ilgili sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Temizlemeden Önce özen Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce mukteza aletlere sahip evetğunuzdan tehlikesiz olun, eminğe öncelik verin ve çtuzakışma düzlükınızı hazırlayın:

Önce Emniyet: OK-103 muhtemelen nobranca kimyasallar bâtınerir. Her gün eldiven, gkişi, müntesip kimyasallara yakışır solunum apareyı ve goril giysi gibi orantılı Ferdî Kalkan Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Düzı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek bâtınin âlâ havalandırılan bir düz seçin. Mümkünse münhal havada çdüzenışmak idealdir.
Su Kaynağı: Mikseri temizledikten sonrasında durulamak derunin müheyya bir akarsu kaynağı bulundurun.
Aletler: Yetişkin beton parçalarını çıkarmak bâtınin hakyıcı yahut macun bıçağı kabilinden aletler, fırçalamak sinein dik fırçalar ve silmek için bezler toplayın.
Silahınızı Seçmek: Tatbik şekilleri

OK-103 macerasız bir müracaat süreci sunar:

Elden Pratik: Kaba konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü elden etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Tay kapsama meydanı katkısızlayın.
Seyreltme: Elan geniş alanlar yahut henüz az şiddetli birikmeler sinein OK-103, üreticinin talimatlarına göre deniz ile seyreltilebilir. Elan güzel kaplama yürekin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça yahut püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Konuşmaı: Etap Aşama Kılavuz

OK-103 kullanılarak meydana getirilen tasfiye konuleminin dökümü dunda verilmiştir:

Tedbir: Çdüzenışma alanını temizleyin, reva havalandırmayı esenlayın ve KKD'nizi giyin.
Koskocaman Parçyarakların Kaldırılması (İsteğe Demetlı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa mefret kurumuş beton parçalarını çıkarmak derunin bir kazıyıcı yahut macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine nazaran tercih ettiğiniz yürütüm yöntemini (aracısız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet boyunca sihrini göstermesine destur verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun lafınlığına bağlı olarak bileğaksiyonebilir.
Karıştırma (İsteğe Rabıtalı): İnatçı alanlar kucakin, çözeltinin beklemesine mezuniyet verdikten sonrasında yüzeyi sıkıntısızçe çalkalamak sinein ötümsüz bir fırça kullanın. Bu, beton lakırtııntısının gevşemesine yardımcı olabilir.
Kazıma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonrasında yumuşamış malzemeyi çıkarmak midein hakyıcı ve fırça kullanın. Vahim kaplamalı alanlar ciğerin bu kademı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonrasında, OK-103 lakırtııntılarını ve gevşemiş beton parçızdırapklarını gidermek dâhilin karıştırıcı tamburunun kâffesinı berrak suyla pir durulayın.
Son Kontrol: Tüm beton sözıntılarının temizlendiğinden emin edinmek sinein son bir görsel sağlık muayenesi binan. Gene kullanmadan önce mikserin külliyen kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Optimum Başarım İçin Bakımını Sağlama

Rabıtalı Harbilik: Beton mikseriniz için düzgün bir paklık rutini vüruttirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek bâtınin her kullanımdan sonra temizleyin.
Suyla Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? Durulama: Bir projeden sonra bile kullanımdan sonra suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur ortamında sertleşmesini önlemeye yardımcı kabil.
Üreticinin Önerileri:

Report this page