TAKVIYELERI MAZI TAHMIL: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 KULLANMA KıLAVUZU

Takviyeleri Mazi Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Takviyeleri Mazi Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde örtülü bir savaşçı yatıyor: inşaat demiri, beton mimariları ferlendiren çelik çubuklar. Ancak bu şampiyonların birlikte kızgın bir hasımı var: Pas. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Endüstri Kimyasalları cephaneliğinizde bileklü bir tabanca sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını uzun inceleyerek uygulamalarını, emniyet hususlarını ve inşaat demiri üzerinde dokunaklı pas giderme muhtevain şayan adımları boşlukştırıyor.

Yağıınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, inşaat demirini zayıflatarak betonun yapısal bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin münasebet bu kadar önemli olduğu horda açıklanmıştır:

Azalan Engel Taşıma Kapasitesi: Pas, inşaat demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve konstrüktif arızalara tarz harisar.
Ilgilanmanın Bozulması: Pas, yapım demiri ile beton arasındaki bağı bozarak konstrüktif stabiliteyi henüz da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine illet olarak yapım demirinin daha bir küme bozulmaya maruz kalmasına münasebet mümkün.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, inşaat demirindeki pasla savaş buyurmak dâhilin özel olarak tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için malumat verirken Güvenlik Bilgi Formuna (SDS) saksıvurmanın önemli önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli kullanım prosedürleri için kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS üste OK-151'in makul inşaat demiri türlerinde yahut belli çevre koşullarında kullanılmasına ilişkin sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Nazarıitibar Edilmesi Gereken Omurga Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce lüzumlu aletlere sahip olduğunuzdan sakıncasız olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen ters kimyasallar sineerir. Her gün eldiven, gmahiyet, dayalı kimyasallara orantılı solunum cihazı ve goril kıyafet gibi mütenasip Kişisel Goril Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Vadiı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek için hayır havalandırılan bir saha seçin. Mümkünse sarih havada çhileışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta artan yapım demiri misilına ve pasın ciddiyetine bağlamlı olarak, berk fırçalar, kazıyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi yürekin kaplar (seyreltilmiş bir İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı form kullanılıyorsa) ve bir ab kaynağı kabilinden ek pusatlara ihtiyacınız olur. durulama midein.
Test (İsteğe Ilişkilı): OK-151'i, özellikle çıkma mimarilar derunin beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini gitmek üzere yapım demirinin değersiz, göze çarpmayan bir sahaında sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Aplikasyon şekilleri

OK-151, uygulamasında çok uygunlük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla savaşım etmenize imkân tanılamar:

Aracısız Tatbikat: Koyu konsantre pas birikintileri sinein, dürüşt bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri taksimmleri ciğerin uygundur.
Seyreltme: Elan geniş alanlar veya daha azca şiddetli pas bâtınin, OK-151 üreticinin talimatlarına nazaran sutaş ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, majör miktarda yapım demiri üzerine veya beton elemanların bâtınine gömüldüğünde henüz hayırlı istila bulmak yürekin bir fırça veya püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Tasfiye Konuşmaı: Adım Kadem Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 midein genel başvuru sürecinin bir dökümü:

Hazırlık: Çtuzakışma düzlükını temizleyin, yakışır havalandırmayı sağlayın ve çevredeki alanları damla bezler yahut plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine için yeğleme ettiğiniz tatbikat yöntemini (doğrudan veya seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre süresince sihrini göstermesine icazet verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının lakırtıınlığına demetlı olarak bileğalışverişebilir.
Karıştırma (İsteğe rabıtalı): İnatçı pas midein, demir bir fırça kullanarak yüzeyi yumuşakçe çalkalayın, sonunda pas parçinciticiklarının parçalanıp gevşemesine yardımcı olun.
Temizleme: Pas gevşediğinde, pas parçacıklarını çıkarmak için fırça yahut kazıyıcı kullanın. Ağır doymuş alanlar için bu adımı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Bentlı): Betona gömülü yapım demiri ciğerin veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, kalan lakırtııntıları bastırmak için çevredeki beton yüzeyinin pak suyla durulanması gerekli olabilir. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun büsbütün kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Onarım ve Korumaya İlişkin Hususlar

Değerlendirme: Pası temizledikten sonra inşaat demirinin durumunu değerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçüde çukurlaşma veya önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, değişlemtirilmesi gerekebilir.

Report this page